22.10.2014 KA 03/II/2014 – Projektový den Elektrotechnika

Dne 15.10.2014 se vybraní žáci z devátého ročníku – potenciální studenti SPŠ Ostrov (K. Císařová, P. Černý, T. Diviš, M. Doglia a M. Toužimský) zúčastnili předposlední  aktivity projektu  ESF „TECHNIKA JE ZÁBAVA“, realizovaným SPŠ Ostrov, a to aktivity KA 03/II/2014 – Projektový den Elektrotechnika.

V rámci této aktivity absolvovali naši žáci 2 dvouhodinové bloky ve dvou elektrotechnických laboratořích. V první laboratoři je čekala velmi zajímavá práce, která všechny velmi bavila. Pod vedením odborných učitelů SPŠ (páni Fales a Dudák) žáci od začátku do konce vlastníma rukama vyráběli (sestavovali, pájeli, zapojovali) policejní sirénku. Každý z žáků si tak sám osahal elektronástroje a zjistil svoji zručnost.  Výsledkem jejich snahy a umu byl po závěrečném zapojení zvuk sirény, který se ozýval z laboratoře. Výsledek práce si žáci odnesli domů.

Na druhém pracovišti – v robotické laboratoři žáci programovali a sestavovali mobilní roboty. Výsledkem této aktivity byli roboti, pohybující se po laboratoři.  I tato aktivita žáky velmi zaujala a bavila.

Žáci si tak mohli v rámci tohoto projektového dne vyzkoušet skutečnou práci, jaká je při studiu oboru Elektrotechnika čeká.  Není nad prožitkové aktivity, všichni žáci byli velmi spokojeni.

Obvyklou samozřejmostí bylo také to, že o naše žáky bylo postaráno s plným servisem – doprava, svačina i oběd. Je třeba opět poděkovat SPŠ za perfektní organizaci celé akce.