KA03 10/2013 Projektový den elektrotechnika

Dne 2.10.2013 se vybraní žáci z devátého ročníku – potenciální studenti SPŠ Ostrov (J. Štěrba, F. Holý, M. Veselý, M. Lukáš a V. Vaňková) zúčastnili další aktivity projektu  ESF „TECHNIKA JE ZÁBAVA“, realizovaným SPŠ Ostrov, a to aktivity KA 03/I/2013 – Projektový den Elektrotechnika.

V rámci této aktivity absolvovali naši žáci 2 dvou a čtvrthodinové bloky ve dvou elektrotechnických laboratořích. V první laboratoři je čekala velmi zajímavá práce, která všechny pohltila. Pod vedením odborných učitelek SPŠ (paní Štočková a Fexová) a jejich asistentů z řad studentů sestavovali a také programovali naši žáci ve skupinách po dvou skutečné roboty, vybavené několika různými senzory, a tak výsledkem a vrcholem jejich práce byl skutečný pohyb těchto robotů v prostorách laboratoře mezi různými překážkami. Touto aktivitou byli žáci skutečně nadšeni.

V další laboratoři žáci pod vedením dalších odborných učitelů (páni Fales a Dudák) a jejich asistentů – studentů pájeli a osazovali plošný spoj šesti elektrickými součástkami, při jejichž správném osazení a spojení byla výsledkem blikající led dioda na 230 V. I tato aktivita žáky velmi zaujala a bavila a také se všem podařilo daný úkol splnit.

Žáci si tak mohli v rámci této aktivity vyzkoušet skutečnou práci, jaká je při studiu oboru Elektrotechnika čeká.  Není nad prožitkové aktivity, všichni žáci byli velmi spokojeni.

Samozřejmostí bylo také to, že o naše žáky bylo postaráno plným servisem – doprava, svačina i oběd. Je třeba poděkovat SPŠ za perfektní organizaci celé akce.