12.3.2014 KA 01 Den s technikou SPŠ Ostrov

KA 01 Den s technikou

První letošní klíčovou aktivitou (A01/II/2014), které jsme se jako partneři projektu SPŠ Ostrov „TECHNIKA JE ZÁBAVA“ zúčastnili, byl DEN S TECHNIKOU, konaný ve středu 12. března 2014. Jednalo se o soutěžní klání žáků 8. ročníků základních škol z Karlovarského kraje v technických oborech, které se na SPŠ v Ostrově studují. Družstva po 5 žácích (z naší školy 4 družstva z 8.A)  soutěžila na čas ve znalostech i technické zručnosti na osmi stanovištích, rozmístěných po celé průmyslové škole podle jednotlivých oborů.

2 stanoviště patřila do oboru Informační technologie (technik hardware, správce aplikací), 2 stanoviště patřila do oboru Strojírenství (strojní konstruktér, technolog obrábění), 2 do oboru Elektrotechnika (revizní technik, technik osvětlení) a poslední dvě do dopravních oborů (technik autoservisu, mechanik a opravář strojů).

Celá odborná akce byla precizně připravena jak ze strany vyučujících a studentů SPŠ, tak i po stránce vybavení jednotlivých pracovišť či zajištění servisu kolem akce (doprava do Ostrova, oběd pro žáky, exkurze v prostorách SPŠ).

Po rozhovoru s našimi žáky a rozboru celé akce s nimi, mohu jednoznačně konstatovat, že celá akce byla pro žáky základních škol, kteří se v současné době začínají rozhodovat, na jaké obory středních škol budou směřovat jejich kroky, velmi přínosná, zajímavá, že byli Ostrovskou průmyslovou školou nadšeni, soutěžili rádi a akce je velmi bavila a již nyní řada z nich mluví o tom, že by tuto školu ráda v budoucnu navštěvovala.  Navíc naše družstvo ve složení E. Budková, E. Sládková, K. Císařová, K. Potužníková a K. Holubec  se umístilo v soutěžním klání na druhém místě a družstvo ve složení D. Tejmlová, K. Bartošová, D. Radostová, K. Šitinová a K. Hotěk  dokonce zvítězilo!

Již nyní se těšíme na další klíčovou aktivitu, kterou bude exkurze do strojírenského a elektrotechnického podniku.

Ing. Vladimír Mašek