7.5.2014 KA04/II/2014 – exkurze do strojírenské společnosti DOOSAN ŠKODA POWER v Plzni

Dne 7.5.2014 se vybraní žáci z osmého ročníku (J. Hovorka, D. Šetek, T. Diviš, V. Křesina, M. Toužimský, P. Černý, D. Tejmlová, K. Bartošová, K. Hotěk a K. Bláha) zúčastnili další části klíčové aktivity projektu  ESF „TECHNIKA JE ZÁBAVA“, realizovaným SPŠ Ostrov, a to KA04/II/2014 – exkurze do strojírenské společnosti DOOSAN ŠKODA POWER v Plzni, předního světového výrobce parních turbín a kotlů, vyvážejícího do celého světa.

V rámci exkurze jsme prošli celým provozem společnosti, ve kterém probíhal odborný výklad. Byli jsme seznámeni s historií této úspěšné nadnárodní společnosti a s jejími unikátními výrobky, kterými zásobuje celý svět. Prošli jsme celým technologickým postupem výroby parních turbín, seznámili jsme se i s paletou jednotlivých profesních postů v rámci této výroby.  Na závěr exkurze žáci absolvovali soutěžní kvíz i dostali domácí práci, kdy měli vytvořit křížovku, jejíž tajenkou byl název navštívené společnosti.  Všechny kvízy, včetně domácí práce, kterou žáci dostali, budou vyhodnoceny a existuje možnost získat zajímavé ceny pro celou soutěžní skupinu.

Po absolvování exkurze byli žáci převezeni do science centra Techmánia Plzeň a 3D planetária, kde měli dvouhodinový rozchod na prohlídku a vyzkoušení všech technických zajímavostí tohoto centra. Zde se jim samozřejmě velmi líbilo a akci si velmi užili.