Zápis do 1. ročníku 2019/2020

Na naší škole proběhne zápis do prvních tříd pro školní rok 2019/2020 dne:

ve čtvrtek 25.04.2019 od 14:00 do 18:00 hodin.

Nekoktám, ale čtu.

V úterý 26. 2. 2019 se uskutečnilo okresní kolo čtenářské soutěže 5. tříd: "Nekoktám, ale čtu."
V silné konkurenci nejlepších čtenářů jednotlivých tříd se umístil na 1. místě žák naší školy Adam Kolář ze třídy 5. C, tak jako vloni Elen Wildová z téže třídy, a postoupil do krajského kola, které se uskuteční 15. 3. 2019.
Velmi gratulujeme za krásnou reprezentaci naší školy a budeme držet palce! Mgr. Jana Šnajdrová

Karlovarský skřivánek- krajské kolo 2019

11. února zabojovala naše malinká žákyně Julinka Burešová v soutěži, kde se potkávají umělci i neumělci z hudební branže. Na Základní škole Šmeralova se konalo krajské kolo Karlovarského skřivánka.

Hrajeme si s odpady

Společnost EKO-KOM vyhlásila výtvarnou soutěž, které jsme se zúčastnili. Letošní téma pro naši kategorii bylo „ZOO“ Jednou z podmínek bylo vytvářet prostorové výtvory v omezených rozměrech.

Ohlédnutí za Vánocemi

Před vánočními svátky jsme se rozhodli uspořádat pro naše rodiče Příběh o narození Ježíška. Skvělá spolupráce dětí i rodičů vyvrcholila krásným až dojemným setkáním.

Výtvarná soutěž Lázně za 100 let

Na přelomu října a měsíce listopadu se někteří z naší třídy zúčastnili výtvarné soutěže Lázně za 100 let. Byla to výzva.

Vánoční vystoupení školního sboru

Všechny srdečně zveme na vystoupení našeho školního pěveckého sboru a to hned dvakrát:
11. prosince 2018 od 15:00 hodin do Smetanových sadů (KV trhy)
19. prosince 2018 od 16:30 hodin do kostela Povýšení sv. Kříže v Rybářích (kostel Povýšení)

Mezinárodní matematická soutěž - NÁBOJ junior

V pátek 23. 11. 2018 se naši žáci z osmých tříd zúčastnili mezinárodní matematické soutěže NÁBOJ junior na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech. Družstvo z 8. A ve složení M. Frühauf, O. Dvořák, F. Dedich a F. Nevšímal se umístilo na krásné třetí pozici.

Projekt Finanční gramotnost - 4.AB

Třídy 4. A a 4. B Vás zvou na předvánoční jarmark, který se koná ve středu 28. 11. 2018 u České spořitelny na třídě TGM v Karlových Varech od 14 do 17 hod. Těšíme se na Vás.

Beseda s hráči HC ENERGIE

9. listopadu navštívili naši školu hokejisté karlovarské Energie v čele s kapitánem Václavem Skuhravým. Nejprve si s dětmi zahráli v tělocvičně florbal, potom krátce pobesedovali. Návštěva byla ukončena velmi povedenou autogramiádou. Děkujeme za návštěvu!
M. Tymlová