7.5.2013 - KA01/II/2013 Den s technikou

Další klíčovou aktivitou (KA01/II/2013), která byla reprízou stejné akce ze zimy 2012, které jsme se jako partneři projektu SPŠ Ostrov „TECHNIKA JE ZÁBAVA“ zúčastnili, byl DEN S TECHNIKOU, konaný 7.5.2013. Jednalo se o soutěžní klání, tentokráte žáků 8.ročníků základních škol z Karlovarského kraje v technických oborech, které se na SPŠ v Ostrově studují. Družstva po 5 žácích (z naší školy 3 družstva ze třídy 8.A) soutěžila na čas ve znalostech i technické zručnosti na osmi stanovištích, rozmístěných po celé průmyslové škole podle jednotlivých oborů.

2 stanoviště patřila do oboru Informační technologie (technik hardware, správce aplikací), 2 stanoviště patřila do oboru Strojírenství (strojní konstruktér, technolog obrábění), 2 do oboru Elektrotechnika (revizní technik, technik osvětlení) a poslední dvě do dopravních oborů (technik autoservisu, mechanik a opravář strojů).

Celá odborná akce byla opět precizně připravena jak ze strany vyučujících a studentů SPŠ, tak i po stránce vybavení jednotlivých pracovišť či zajištění servisu kolem akce (doprava do Ostrova a zpět, oběd pro žáky i pedagogický dozor, exkurze v prostorách SPŠ).

Z pohledu pedagogického dozoru i z pohledu kariérového poradce, a také po rozboru akce s našimi žáky musím konstatovat, že celá akce byla pro žáky základní školy, kteří se již v současné době rozhodují, na jaké středoškolské obory budou směřovat jejich kroky, velmi přínosná, zajímavá, že byli novou Ostrovskou průmyslovou školou nadšeni, soutěžili rádi a akce je velmi bavila. Navíc jedno z našich družstvev, ve složení Míša Kleslová, Filip Holý, Lukáš Zmeškal, Patrik Slezák a Martin Veselý soutěž vyhrálo a druhé družstvo ve složení Vašek Větrovský, Marek Pausz, Matěj Lukáš, Filip Sniegoň a Honza Štěrba skončilo na třetím místě!

Už se těšíme na další odbornou klíčovou aktivitu, která proběhne na SPŠ v Ostrově na podzim 2013.

Ing. Vladimír Mašek

SPŠ Ostrov - partner naší školy

Projekt má také své stránky na Facebookuhttps://www.facebook.com/spsostrovtechnikajezabava