11. a 13.12.2012 - KA01/I/2012 Den s technikou SPŠ Ostrov

První klíčovou aktivitou (KA01/I/2012), které jsme se jako partneři projektu SPŠ Ostrov „TECHNIKA JE ZÁBAVA“ zúčastnili, byl DEN S TECHNIKOU, konaný 11. a 13.12.2012. Jednalo se o soutěžní klání žáků 9.ročníků základních škol z Karlovarského kraje v technických oborech, které se na SPŠ v Ostrově studují. Družstva po 5 žácích (z naší školy 1 družstvo z 9.A a 1 družstvo z 9.B) soutěžila na čas ve znalostech i technické zručnosti na osmi stanovištích, rozmístěných po celé průmyslové škole podle jednotlivých oborů.

2 stanoviště patřila do oboru Informační technologie (technik hardware, správce aplikací), 2 stanoviště patřila do oboru Strojírenství (strojní konstruktér, technolog obrábění), 2 do oboru Elektrotechnika (revizní technik, technik osvětlení) a poslední dvě do dopravních oborů (technik autoservisu, mechanik a opravář strojů).

Celá odborná akce byla precizně připravena jak ze strany vyučujících a studentů SPŠ, tak i po stránce vybavení jednotlivých pracovišť či zajištění servisu kolem akce (doprava do Ostrova, oběd pro žáky i pedagogický dozor, exkurze v prostorách SPŠ).

Ze svého pohledu pedagogického dozoru i po rozhovoru s našimi žáky musím konstatovat, že celá akce byla pro žáky základní školy, kteří se v současné době rozhodují, na jaké obory budou směřovat jejich kroky, velmi přínosná, zajímavá, že byli novou Ostrovskou průmyslovou školou nadšeni, soutěžili rádi a akce je velmi bavila. Navíc naše družstvo z 9.B, ve složení Karel Juklíček, Matěj Doubek, Daniel Ryzka, Kryštof Zíka a Jindra Vo Tri, se umístilo na druhém místě! Družstvo z 9.A soutěžilo v tomto složení: Patrik Putnar, Milan Farský, Marek Ančinec, Michal Fraňo a Lukáš Kern.

Už se těšíme na další klíčovou aktivitu, která proběhne na SPŠ v Ostrově na jaře 2013.

Ing. Vladimír Mašek

SPŠ Ostrov - partner naší školy

Projekt má také své stránky na Facebookuhttps://www.facebook.com/spsostrovtechnikajezabava