17.4.2013 - KA04/I/2013 – exkurze do společnosti WITTE Automotive v Nejdku

Dne 17.4.2013 se vybraní žáci z osmého ročníku (J. Štěrba, F. Holý, V. Vaňková, Š. Kulhánková, M. Pausz a M. Veselý) zúčastnili druhé části druhé aktivity projektu  ESF „TECHNIKA JE ZÁBAVA“, realizovaným SPŠ Ostrov, a to aktivity KA04/I/2013 – exkurze do společnosti WITTE Automotive v Nejdku.

V rámci exkurze jsme prošli celým provozem společnosti, ve kterém probíhal odborný výklad. Byli jsme seznámeni s historií této úspěšné nadnárodní společnosti a druhým nejvýznamnějším zaměstnavatelem v našem regionu, s jejími unikátními výrobky, kterými zásobuje celý automobilový svět. V rámci exkurze jsme poznali vývojové, konstrukční oddělení, oddělení měření i kvality. Byli jsme seznámeni s jednotlivými personálními posty, se kterými je možno ve firmě přijít do styku (včetně požadavků na vzdělání), viděli jsme vstřikovnu plastů, montážní haly, oddělení logistiky. Mohli jsme pozorovat činnosti jednotlivých business teamů společnosti, obdrželi jsme informace o zaměstnaneckém programu a bonusech pro zaměstnance. Na závěr exkurze žáci absolvovali soutěžní kvízy. Žáci dostali též za úkol zpracovat návrh na zlepšení organizace výroby či prostředí provozu společnosti z libovolného úhlu pohledu. Dalším úkolem vyplývajícím z exkurze je vypracování prezentace fiktivní výrobní firmy našich žáků, včetně loga společnosti, organizační struktury, výrobních úseků a zaměstnaneckých postů, na jehož vypracování dostali týdenní lhůtu. Všechny kvízy, včetně domácí práce, kterou žáci dostali, budou vyhodnoceny a existuje možnost získat zajímavé ceny pro celou soutěžní skupinu.

SPŠ Ostrov - partner naší školy

Projekt má také své stránky na Facebookuhttps://www.facebook.com/spsostrovtechnikajezabava