10.4.2013 - KA04/I/2013 – exkurze do Elektrárny společnosti ČEZ v Ledvicích v severních Čechách

Dne 10.4.2013 se vybraní žáci z osmého ročníku (J. Štěrba, F. Holý, F. Sniegoň, L. Zmeškal, M. Pausz a M. Veselý) zúčastnili druhé aktivity projektu  ESF „TECHNIKA JE ZÁBAVA“, realizovaným SPŠ Ostrov, a to aktivity KA04/I/2013 – exkurze do Elektrárny společnosti ČEZ v Ledvicích v severních Čechách.

V rámci exkurze jsme navštívili velké virtuální Informační centrum této elektrárny, ve kterém probíhal odborný výklad o jednotlivých druzích elektráren v České republice a samozřejmě o uhelné elektrárně Ledvice. S pomocí nejmodernější multimediální techniky byli žáci seznámeni s technologií výroby elektrické energie při spalování hnědého uhlí. Za pomoci velkoplošné obrazovky absolvovali žáci virtuální prohlídku všech útrob elektrárny Ledvice, ve 3D kině jim byl promítnut zajímavý film o historii elektrické energie na naší planetě. Žáci si mohli „osahat“ na multimediálních pomůckách řízení tepelné elektrárny či poslechnout zvukovou kulisu z jednotlivých provozů. Na závěr exkurze v elektrárně absolvovali soutěžní kvízy.

Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v malé vodní elektrárně na řece Ohři v Kadani, kde jsme byli odborně seznámeni s výrobou elektrické energie pomocí vodní masy, prošli jsme útroby této elektrárny a dostali se až k vodní Kaplanově turbíně. I po této prohlídce žáci absolvovali soutěžní kvíz. Všechny kvízy, včetně domácí práce, kterou žáci dostali, budou vyhodnoceny a existuje možnost získat zajímavé ceny pro celou soutěžní skupinu.

SPŠ Ostrov - partner naší školy

Projekt má také své stránky na Facebookuhttps://www.facebook.com/spsostrovtechnikajezabava