Vítáme Vás na stránkách naší školy.

Základní škola v Karlových Varech, Poštovní ulici je zaměřena na rozšířenou výuku matematiky, přírodovědných předmětů a výpočetní techniky pro děti z města i z okolí. Rozšířená výuka matematiky a přírodovědných předmětů má svou tradici od roku1981. Zájem je v posledních letech menší, a tak nevytváříme celé matematické třídy, ale zájemce o rozšířené vyučování matematiky a přírodovědných předmětů rozdělujeme do skupin volitelných předmětů.

V rámci ESF jsme získali moderní výukovou techniku (PC, notebooky, interaktivní tabule). Tím se otevřely další možnosti k využití výpočetní techniky při vyučování téměř všech naukových předmětů, ke kterým už máme připraveny výukové programy a interaktivní učebnice.

Na škole velmi dobře pracuje školská rada, která se pravidelně schází a školu podporuje.

Máme chráněný prostor pod lesem, oplocení zaručuje dětem bezpečný pohyb v areálu školy, na hřišti i pozemku. Vchody do školy nevedou na komunikaci, přilehlá velká louka a les poskytuje prostor pro vycházky a hry dětí ze školní družiny v těsné blízkosti areálu školy.